Vuosikokouksen 25.4.2022 päätöksiä

24.3.2022

Ylioppilaskoti Lestis ry:n sääntömääräinen vuosikokous järjestettiin maanantaina 25.4.2022 klo 17.00. Paikkana toimi Ylioppilaskoti, mutta suurin osallistui kokoukseen teams-etäyhteydellä, minkä yhdistyksen uudet säännöt mahdollistavat. 

Kokouksessa käsiteltiin sääntöjen määräämät asiat. Yhdistyksen tilinpäätös vahvistettiin, ja hallitukselle ja muille vastuullisille myönnettiin vastuuvapaus. Erovuorossa olleet pastori Virva Krans, TT Antti Luoma ja maisteri Oili Marttila valittiin jatkamaan hallituksessa kaudelle 2022-2024. Kokous vahvisti  yhdistyksen jäsenmaksut seuraavasti: 10 e vuosijäseniltä, 5 e opiskelijoilta ja 100 e ainaisjäsenmaksu. 

Korona-pandemiasta johtuen vuosikokouksen yhteydessä ei vietetty seuroja, vaan lyhyt hartaushetki.