Hallitus vuonna 2024

21.5.2024

Vuoden 2024 vuosikokous pidettiin 14.4. Ylioppilaskodissa. Yhdistyksen syksyllä 2022 hyväksyttyjen sääntöjen mukaisesti kokoukseen oli mahdollista osallistua myös etäyhteydellä. Vuosikokous vahvisti yhdistyksen tilinpäätöksen ja myönsi vastuuvapauden hallitukselle ja muille vastuuvelvollisille. Hallituksen jäsenistä erovuorossa olleet maisteri Tarja Bäckman, pastori Lauri Holma ja rovasti Heikki Pelkonen valittiin jatkamaan hallituksessa vuodet 2024-2026.

Hallitus järjestäytyi 15.4.2023. Puheenjohtajaksi valittiin kirkkoherra Heikki Pelkonen ja varapuheenjohtajaksi maisteri Oili Marttila. Sihteeriksi valittiin pastori, TT Antti Luoma. Hallituksen muut jäsenet ovat maisteri Tarja Bäckman, pastori Lauri Holma, pastori Virva Krans, professori Hannu Mustakallio, rovasti Kaisa-Liisa Pehkonen-Suoranta ja maisteri Jaana Tuhkanen. Yhdistyksen rahastonhoitajana toimii FT Timo Jokela.